Вакцинація дітей: відмовитися чи робити

Блог мами
3 травня 2017 о 11:553383 natemu.info (виставки і конференції) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613240 Вакцинація дітей: відмовитися чи робити
Сьогодні в Україні відношення до вакцинації зовсім неоднозначне. Тому перш за все потрібно зважити всі «за» та «проти».

Вакцинація дітей: відмовитися чи робитиВакцинація дітей: відмовитися чи робити - одна з тем конференції в рамках виставки "День мами і дитини"-2017 у Полтаві

Тривалий час ніхто не сумнівався в тому, що щеплення дітям робити потрібно, усі розуміли потребу в профілактиці інфекційних захворювань. Однак сьогодні в Україні відношення до вакцинації зовсім неоднозначне. Хоча саме завдяки їй організму вдається виробити імунітет до певних хвороб.

Конкретної відповіді на питання, робити щеплення дитині чи відмовитися від них, немає. Батьки повинні самостійно вирішувати, чи варто вакцинувати своїх малюків. Але перш за все, потрібно зважити всі «за» та «проти».

Отримати відповіді на питання та порадитись можна під час конференції в рамках виставки "Дань мами і дитини"-2017 у Полтаві з імунологом Надією Руденко.

Чому варто робити щеплення

Будь-яка вакцина – це складний фармакологічний препарат, що містить у собі білкові компоненти. На їх введення організм відповідає виробленням антитіл – імунних комплексів, які захищають людину від конкретної хвороби. Одні вакцини вводять лише раз – це дозволяє сформувати стійкий імунітет. Дія інших з часом знижується, через що стає необхідною ревакцинація.

В Україні вакцинація є обов’язковою проти шести інфекційних захворювань, серед яких дифтерія, кашлюк, кір, поліомієліт, правець і туберкульоз. Однак за державною програмою імунопрофілактики за рахунок національного бюджету покривається усього 10 інфекційних хвороб. Вакцинація передбачена також від гепатиту B, краснухи, епідемічного паротиту та ХІБ-інфекції. Щеплення дозволяють захистити дитину від смертельної небезпеки та серйозних ускладнень зі здоров’ям.

Прийнявши рішення робити щеплення своєму малюку, потрібно відвідати педіатра, який:

· перевірить стан здоров’я дитини;

· підбере препарат для вакцинації;

· пояснить батькам, як підготувати дитину до щеплення;

· дасть рекомендації, що робити після вакцинації.

Отримайте безкоштовну консультацію у спеціаліста та запишіться на прийом, завітавши на виставку "День мами і дитини"-2017 у Полтаві.

Коли можна чи не можна робити щеплення

Передчасно народжені діти, немовлята з малою вагою, малюки, що часто хворіють, входять до групи ризику більш тяжкого перебігу інфекційних захворювань, тому їм потрібна вакцинація в більшій мірі, ніж здоровим дітям. Звісно, є діти, які мають медичні протипоказання до проведення щеплень. У таких випадках батьки повинні приймати рішення тільки після консультацій зі спеціалістами.

Проводити дитині вакцинацію можна лише при відсутності гострих інфекційних захворювань. Висипи на шкірі, підвищення температури тіла, нежить, діарея – усе це причини в даний момент не навантажувати додатково імунітет. Якщо ж дитина здорова, можна йти на щеплення, але треба бути готовим до появи місцевих чи загальних реакцій організму, які є нормальним явищем.

Зважуючи аргументи на користь вакцинації, батьки повинні враховувати думку педіатра й імунолога.

Здоров’я дитини – це найбільша цінність, тому варто добре подумати, робити щеплення чи ні.

Для завчасно зареєстрованих відвідувачів конференції - вхід БЕЗКОШТОВНИЙ!